Międzynarodowa premiera "Kulturysty" na festiwalu w Grecji

Kulturysta 1
Fotos z filmu "Kulturysta", reż. Anna Urbańczyk, zdj. Maciej Czułowski

Film dokumentalny Kulturysta, wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, został zakwalifikowany do sekcji konkursowej 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Dramie (Grecja), który rozpocznie się 19 września. Film w reżyserii Anny Urbańczyk i ze zdjęciami Macieja Czułowskiego jest jedynym polskim tytułem w programie konkursu. Pokaz w Grecji będzie międzynarodową premierą Kulturysty.

Bohaterem filmu jest Daniel, twórca street artu malowanego na stodołach oraz przystankach. Przyjeżdża on do swojej rodzinnej wsi, by zrealizować nowy projekt.  W tym celu musi zmierzyć się z marazmem panującym na wsi oraz izolacją jej mieszkańców. Daniel nie poddaje się i wywołując ducha wspólnoty wspomnieniami o tajemniczym zwierzęciu i duchach, przygotowuje otwarcie Przystanka.

Festiwal w Dramie jest jednym z najważniejszych europejskich festiwali filmów krótkometrażowych. Więcej informacji o tegorocznej edycji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.