"Jestem mordercą" - premiera filmu Macieja Pieprzycy

24.10.2016
Fotos z filmu "Jestem mordercą", reż. Maciej Pieprzyca

Jestem mordercą to najnowszy film naszego absolwenta i wykładowcy dr hab. Macieja Pieprzycy, którego premiera z udziałem twórców odbyła się w poniedziałek, 24 października 2016 roku w kinie Kosmos w Katowicach.

Jestem mordercą to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę.

W nowym filmie Macieja Pieprzycy zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Piotra Adamczyka, Agatę Kuleszę, Magdalenę Popławską, Michała Żurawskiego oraz debiutującego w roli głównej Mirosława Haniszewskiego.

Jestem mordercą w reżyserii Macieja Pieprzycy otrzymał Srebrne Lwy festiwalu oraz nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Maciej Pieprzyca zdobył również nagrodę za najlepszy scenariusz.