Konkurs na najlepszy film dokumentalny związany z KORONAWIRUSEM

Konkurs na najlepszy film dokumentalny

Szanowni Studenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego!

Ogłaszam konkurs na najlepszy film dokumentalny związany z KORONAWIRUSEM.

Forma, długość, sposób narracji – całkowicie dowolne.

Film może być o chorobie ale wcale nie musi. Może być o lęku i kwarantannie, ale nie musi. Może być np. o nudzie. O widoku z okna. O poznawaniu własnej rodziny, z którą się wylądowało nagle w czterech ścianach bez prawa do odpoczynku. O seksie w dobie koronawirusa. O irytacji na niemożność. O planach i marzeniach, które trzeba dostosować do okoliczności. O miłości, rozpaczy, zazdrości.

Film może być smutny, nostalgiczny, przerażający, może być śmieszny i dowcipny.

Dozwolone jest wszystko - byle zasadniczym elementem był koronawirus.

Będzie to najbardziej sprawiedliwy konkurs na świecie, gdyż wszyscy uczestnicy będą mieli absolutnie równe warunki i szanse. Albowiem każdy ma Internet (tym samym łączność z całą Polską i światem), każdy ma telefon z kamerką, każdy ma miejsce, gdzie może myśleć (pokój, łóżko, fotel) i każdy (mam nadzieję) Student naszej Szkoły ma świetne twórcze pomysły.

Innymi słowy film powinien być zrealizowany w super bezpieczny sposób – czyli bez wychodzenia z domu.

Główną nagrodą konkursu będzie dofinansowanie następnej etiudy laureata dodatkową kwotą w wysokości 5 tysięcy złotych.

Ponadto postaramy się, aby najciekawsze filmy miały emisję co najmniej w kilku stacjach telewizyjnych w Polsce.

Filmy powinny być gotowe do końca czerwca 2020.

Razem z Beatą Dzianowicz jesteśmy gotowi do wszelkich konsultacji artystycznych i merytorycznych – zaczynając od dzisiaj, aż do końca czerwca.

Powodzenia
Andrzej Fidyk