Wykład online Macieja Pisuka

(c) Maciej Pisuk

Studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zapraszamy na specjalny wykład online. Na zaproszenie prof. UŚ dr hab. Rafała Milacha wygłosi wykład Maciej Pisuk - scenarzysta, script doctor, fotograf. Wykład odbędzie się we wtorek 12 maja 2020 o g.11.00 w aplikacji ZOOM.

Maciej Pisuk jest absolwentem Studium Scenopisarskiego przy PWSFTviT w Łodzi oraz członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Na podstawie jego scenariusza powstał głośny film "Jesteś Bogiem" w reż. Leszka Dawida (2012). Pisuk w latach 2005-2018 pracował nad cyklem fotograficzno-reporterskim o ulicy Brzeskiej, w warszawskiej dzielnicy Praga Północ. Podsumowaniem tej pracy będzie książka, która ukaże się na przełomie 2020/2021. Maciej Pisuk obecnie pracuje nad scenariuszem filmu fabularnego o Jacku Kuroniu.

Po wykładzie przewidziano czas na sesję Q&A, podczas której będzie istniała możliwość zadania pytań artyście.

Link do prac fotograficznych artysty: https://www.instagram.com/maciejpisuk/?hl=en