Wykład Piotra Stasika

17.05.2020
21 x Nowy Jork

Na specjalne zaproszenie naszego wykładowcy prof. UŚ dr hab. Marcina Koszałki 18 maja 2020 r. o godzinie 14:00 na platformie ZOOM odbędą się zajęcia Piotra Stasika pt. "Reżyser wizualny, pomiędzy dokumentem a fabułą". Reżyser poprowadzi swój wykład na podstawie filmu "21x Nowy Jork", w którym przenosi na ekran dwadzieścia jeden historii nowojorczyków, które układają się w obraz społeczeństwa dwudziestego pierwszego wieku.

Piotr Stasik to polski reżyser, scenarzysta, autor zdjęć i montażysta filmów dokumentalnych. Jego filmy dokumentalne były pokazywane i nagradzane na ponad 100 festiwalach na całym świecie. Piotr Stasik to laureat m.in. Polskiej Nagrody Filmowej oraz Orła. Za „21 x Nowy Jork” był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Zajęcia dedykowane są dla studentów reżyserii oraz realizacji obrazu, ale pozostali studenci mogą wziąć w nich udział w charakterze obserwatorów.