Zajęcia Łukasza M. Maciejewskiego

19.05.2020

Kolejnym gościem Prof. UŚ dr hab. Marcina Koszałki będzie scenarzysta Łukasz M. Maciejewski, który w dniu 20 maja o godz.14:00 poprowadzi zajęcia dla studentów Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Zajęcia odbędą się na platformie Zoom. Ich głównym tematem będzie współpraca scenarzysty z reżyserem i aktorami.

Łukasz M. Maciejewski jest współautorem scenariusza reżyserskiego debiutu fabularnego Marcina Koszałki „Czerwony pająk” (2015).Na podstawie jego scenariusza powstaje film „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” w reżyserii Mateusza Rakowicza. Maciejewski jest także głównym scenarzystą serialu „Król” na podstawie powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Zajęcia dedykowane są studentom reżyserii, ale pozostali studenci mogą także w nich wziąć udział w charakterze obserwatorów.