Nasze etiudy na wrześniowych międzynarodowych festiwalach

Test / fot. Bartosz Toboła

1 września w moskiewskim kinie Pięć gwiazd na Pawieleckiej odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Pokaz będzie miał miejsce w ramach Festiwalu Filmów Polskich Wisła. Widzowie festiwalu obejrzą 6 naszych ubiegłorocznych etiud.

Natomiast w Gruzji, w konkursie międzynarodowym na festiwalu Batumi International Art-House Film Festival pokazany zostanie film "Lolo" Michała Piotrowskiego, z kolei na koreańskim 12th Seoul International Extreme - Short Image & Film Festival (SESIFF) swój pokaz w konkursie międzynarodowym będzie miał "Test" Bartosza Toboły (światowa premiera). W podobnym czasie "Czarny charakter" Kuby Gryżewskiego będzie walczył o nagrody na włoskim Firenze Film Festival.

Z kolei nasze dokumenty będzie można we wrześniu zobaczyć we Włoszech i na Słowacji. Do konkursu filmów dokumentalnych podczas Nuovi Mondi Mountain Film Festival (Turyn, Włochy) zakwalifikował się dokument "Gdy nie widzę" Krzysztofa Świderskiego (światowa premiera). Natomiast „Mój kraj taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego zobaczą widzowie na Słowacji podczas Febiofest Bratislava.