Nominacja do nagrody Detail Prize 2020

Budynek Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego UŚ / fot. Ryszard Czernow

Miło nam poinformować, że budynek Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (dawnego Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego) otrzymał nominację w konkursie organizowanym przez DETAIL - jeden z najważniejszych miesięczników architektonicznych na świecie. O nagrodę DETAIL Prize 2020 nasza siedziba będzie rywalizować w kategorii DETAIL Reader's Prize wśród 13-tu nominowanych projektów.

Głosowanie trwa do 30 października 2020 roku.

Szczegóły: https://www.detail.de/micropages/detail-preis-2020/leservoting/

Nasza siedziba została nominowana także do międzynarodowej edycji nagrody Brick Award 2020. Gala wręczenia nagród odbędzie się 23 września w Wiedniu.

Budynek Szkoły Filmowej powstał na podstawie projektu hiszpańskiej pracowni Baas i warszawskiego biura Grupa 5 Architekci, autorów zwycięskiej koncepcji konkursowej z 2011 oraz katowickiego biura projektowego Małeccy.