„Mój kraj taki piękny” wygrywa w São Paulo

05.10.2020

"Mój kraj taki piękny" w reż. Grzegorza Paprzyckiego zwycięzcą międzynarodowego konkursu krótkometrażowych dokumentów podczas 25. edycji It’s All True - International Documentary Film Festival w São Paulo (Brazylia).

It's All True – International Documentary Film Festival jest wiodącym i zarazem najstarszym wydarzeniem poświęconym wyłącznie kinu nonfiction w Ameryce Łacińskiej. Założony przez Amira Labaki festiwal co roku prezentuje ponad 100 brazylijskich i międzynarodowych premier dokumentalnych. Filmy prezentowane są jednocześnie w São Paulo i w Rio de Janeiro w Brazylii.

To już kolejny sukces filmu, którego szczęśliwa droga rozpoczęła się w maju zeszłego roku podczas 59. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie Grzegorz Paprzycki otrzymał Złotego Lajkonika za podjęcie aktualnego tematu zgodnie z tradycją polskiego filmu dokumentalnego uczestniczącego w życiu publicznym.

Producentką filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Film powstał pod opieką artystyczną Beaty Dzianowicz i Andrzeja Fidyka.