Nasi absolwenci w drodze po Oscary

26.10.2020

Grzegorz Paprzycki i Katarzyna Warzecha – absolwenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego trafili na tzw. długą listę oscarową i stają do rywalizacji o Oscara – Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii krótkometrażowego filmu dokumentalnego!

„Mój kraj taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego (produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego) zwyciężył na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych It’s All True w São Paulo (Brazylia), co dało mu przepustkę do ubiegania się o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Z kolei animowany dokument "We Have One Heart" Katarzyny Warzechy (produkcja: Studio Munka) zwyciężył na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago otrzymując nagrodę Złotego Hugo dla najlepszego dokumentalnego filmu krótkometrażowego co także dało mu możliwość znalezienia się na tzw. długiej liście propozycji oscarowych.

Przyszłoroczne nominacje do Oscara zostaną ogłoszone 15 marca. Zwycięzców poznamy 25 kwietnia 2021.