Nasze etiudy na międzynarodowych festiwalach w listopadzie

07.11.2020
"Material" / fot. Joanna Różniak

7 listopada w Chicago rozpocznie się 32. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (Polish Film Festival in America) w ramach, którego amerykańskiej publiczności zostaną zaprezentowane 4 nasze etiudy: "Fikołek" (2019) Mileny Dutkowskiej, "Material" (2020) Joanny Różniak, "O czym szumią bloki" (2019) Rafała Waraczewskiego oraz "Julek" (2019) Bartosza Toboły.

Natomiast na Cyprze w konkursie o nagrodę CYIFF GOT TALENT na 15. edycji The Cyprus International Film Festival będzie rywalizować "Test" (2020) Bartosza Toboły, z kolei w konkursie na hiszpańskim Bilbao International School Zinema Fest swój kolejny zagraniczny pokaz będzie miał nasz pretendent do Oscarów "Mój kraj taki piękny" (2019) Grzegorza Paprzyckiego. W podobnym czasie "Badylok" (2018) Karoliny Kłapkowskiej oraz „Bajka na niespokojny sen” (2019) Nawojki Wierzbowskiej zostaną wyświetlane podczas 36. edycji International Short Film Festival Berlin 2020 w sekcji „Focus On: Poland”.

Z kolei światowa premiera naszego covidowego dokumentu "Halo Babciu" w reż. Kamili Chojnackiej odbędzie się 21 listopada o godz. 21.00 w Amsterdamie w trakcie IDFA Competition for Student Documentary. Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie.