„Lolo” wygrywa w Gruzji, "Test" na Cyprze

27.11.2020 2
"Lolo" / fot. Fryderyk Potoczek

Etiuda "Lolo" (2019) w reżyserii Michała Piotrowskiego najlepszym filmem w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych na przesuniętej z września na listopad 15. edycji Batumi International Art-House Film Festival. Nagrodę przyznało jury w składzie Otar Litanishvili (Gruzja – przewodniczący Jury), Zura Maghalashvili (Gruzja) i Davit Evgenidze (Gruzja). Batumi International Art.-House Film Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Gruzji.

Z kolei „Test” (2020) w reżyserii Bartosza Toboły - studenta 5 roku Realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia otrzymał nagrodę CYIFF 2020 GOT TALENT podczas 15. edycji Cyprus International Film Festival odbywającego się w Nikozji. Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy posiada stempel jakości Europe for Festivals, Festivals for Europe (EFFE) - międzynarodowej inicjatywy powołanej przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali (EFA), ukierunkowanej na promocję i współpracę najlepszych europejskich festiwali kulturalnych. Znajduje się także w zestawieniu Top 100 najlepiej ocenianych festiwali na platformie FilmFreeway wśród 5 500 zrzeszonych z całego świata.