"Mój kraj taki piękny" wygrywa w Bratysławie

15.12.2020

„Mój kraj taki piękny” w reż. Grzegorza Paprzyckiego wygrywa konkurs krótkometrażowy „In the Heart of Europe” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Febiofest w Bratysławie. Febiofest uznawany jest za największy festiwal filmowy na Słowacji.

Nagrodę przyznało jury w składzie: Katharina Stumm, Peter Cerovšek i Fernando Vasquez.

Jak czytamy w uzasadnieniu nagroda dla filmu "Mój kraj taki piękny" została przyznana „za niezwykłą umiejętność odzwierciedlenia ważnego tematu, który pomimo swojego lokalnego, polskiego charakteru ma uniwersalne znaczenie w naszych czasach. Talent Grzegorza Paprzyckiego polega na stworzeniu silnego, krótkometrażowego filmu dokumentalnego, który w istocie obejmuje duży obszar dzisiejszego społeczeństwa, zagubionego w świecie wywróconym do góry nogami, nigdy nie tracąc obiektywizmu i zamierzeń. Wierzymy, że ten film może stać się wyjątkowym dokumentem pozwalającym zrozumieć świat, w którym żyjemy. Jest to praca twórcy filmowego w najlepszym tego słowa znaczeniu".

Producentką filmu "Mój kraj taki piękny" jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Film powstał pod opieką artystyczną Beaty Dzianowicz i Andrzeja Fidyka.