Nagroda im. Kazimierza Kutza dla Anny Dymnej

17.02.2021
Anna Dymna - laureatka Nagrody im. Kazimierza Kutza / Katowice 2021 / fot. Przemysław Jendroska

Pierwszą laureatką nagrody im. Kazimierza Kutza, ufundowanej przez miasto Katowice we współpracy z Uniwersytetem Śląskim i Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, została Anna Dymna – wybitna aktorka filmowa i teatralna, założycielka Fundacji „Mimo Wszystko”, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W zamierzeniu fundatorów nagroda imienia znakomitego śląskiego reżysera ma trafiać cyklicznie do wybranego twórcy, którego wybitne osiągnięcia artystyczne przyczyniają się do budowania społeczeństwa demokratycznego i tolerancyjnego. Wyróżnienie będzie promować artystów łączących działalność artystyczną ze społecznym zaangażowaniem, co prezentuje postawę bliską jego patronowi.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się na Dużej Scenie Teatru Śląskiego we wtorek 16 lutego o godz. 19.00, w dniu urodzin Kazimierza Kutza. Po gali można było obejrzeć jeden z najczęściej nagradzanych spektakli Teatru Śląskiego, czyli „Piątą stronę świata” według prozy Kazimierza Kutza.