Papaya Young Directors Live Talk z udziałem Bartosza Konopki

25.02.2021

Zapraszamy na spotkanie „Opowieści osobiste – jak pokazać wewnętrzne przeżycia na ekranie?” z udziałem naszego absolwenta i wykładowcy Bartosza Konopki. Spotkanie odbędzie się w piątek 26.02 o godz. 20:00 na profilu Facebook (link) Papaya Young Directors.

Najlepsze historie to te, z którymi możemy się utożsamić. To one wywołują w nas emocje i pozostawiają ślad w naszej pamięci. Historie te zazwyczaj biorą się z życia samego twórcy, jednak ich przedstawienie na ekranie to duża sztuka. Przeniesienie najpierw na papier, a potem na poszczególne klatki w filmie całej gamy doświadczanych emocji, mnogości myśli, czy odczuwanych zapachów, to zadanie trudne nawet dla doświadczonych reżyserów. Jak pokazać wewnętrzne poruszenie? Jak przedstawić złość bez wrzasku, rozpacz bez łzy, radość bez uśmiechu? Jak zaangażować widza w historię o przeżyciach bez widowiskowych wybuchów, czy zapierających dech efektach specjalnych?

O tym wszystkim opowie Bartosz Konopka, reżyser (m.in. nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”), filmoznawca, wykładowca akademicki, który zdradzi, z jakich technik korzystać, by przedstawić wewnętrzne przeżycia na ekranie.

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest partnerem edukacyjnym 8. edycji konkursu Papaya Young Directors. Spotkanie odbywa się w ramach naszej współpracy.