Warsztaty Piotra Domalewskiego podczas 18. edycji Węgiel Film Festival

03.03.2021

W ramach 18. edycji Węgiel Film Festival odbędą się warsztaty: „Współpraca reżysera z aktorem” na przykładzie najnowszego filmu Piotra Domalewskiego pt. „Jak najdalej stąd” (2020). Warsztaty poprowadzi reżyser filmu Piotr Domalewski wraz z odtwórczynią głównej roli, aktorką Zofią Stafiej.

Piotr Domalewski - reżyser, scenarzysta, dramaturg, aktor, absolwent m.in. reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (obecnie Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ). Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Cicha noc” zdobył 22 nagrody, w tym pięć Złotych Lwów, dziewięć Orłów, m.in. za Najlepszy Film. Piotr Domalewski jest laureatem Paszportu „Polityki” 2020 w kategorii film.

Zofia Stafiej - aktorka, studentka 3 roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Laureatka nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na 51. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Indiach za główną rolę w filmie “Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Na ekranach można ją również zobaczyć w produkcji “25 lat niewinności” w reżyserii Jana Holoubka.

18. Węgiel Film Festival odbędzie się w terminie 13-16 maja 2021 roku.

www.wff.us.edu.pl