„Seal Story” i „Halo Babciu” w programie 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity

08.03.2021
„Seal Story” / fot. Jakub Adamiak

Na tegorocznej, 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbywającej się między 14-23 maja 2021 odbędą się polskie premiery dwóch pandemicznych filmów dokumentalnych wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w roku 2020.

„Halo Babciu” (2020) w reż. Kamili Chojnackiej opowiada o młodym małżeństwie, które w czasie lockdownu próbuję poradzić sobie z napięciem i zbuntowaną babcią. Film miał światową premierę 21 listopada 2020 roku w konkursie studenckim Amsterdamskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA.

„Seal Story” (2020) w reż. Bartłomieja Błaszczyńskiego opowiada o Jakubie, którego przymusowa izolacja zastała w islandzkim Muzeum Duchów, Elfów i Zorzy Polarnej, gdzie spędził cały lockdown czując się jak jedyna osoba na planecie. Film miał światową premierę w konkursie studenckim festiwalu Prix Europa w Poczdamie (Niemcy) w październiku 2020 roku.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce. Jego ostatnia edycja zgromadziła łącznie 170 700 widzów. Festiwal odbędzie się w tym roku w siedmiu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie. Następnie wzorem poprzedniego roku zostanie zorganizowana część online, podczas której zostanie zaprezentowana część filmów z tegorocznego programu. W tym także nasze filmy.