„Wschód Zachód” na Santa Barbara International Film Festival

11.03.2021
„Wschód Zachód” / fot. Stanisław Cuske

Film Wschód Zachód (2020) studentki reżyserii Natalii Koniarz w oficjalnej selekcji Santa Barbara International Film Festival. Podczas 36. edycji tej niezwykle prestiżowej imprezy odbywającej się w terminie 31 marca – 10 kwietnia 2021 r. będzie miała miejsce amerykańska premiera naszego filmu.

Wschód Zachód opowiada o Nazarze, który uciekł z kraju przed wojną i próbuje oswoić się z nową rzeczywistością, ta jednak szybko weryfikuje jego życiowe plany. Autorem zdjęć do filmu jest student kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia Stanisław Cuske. Za kierownictwo produkcji odpowiadała studentka kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej Karolina Koper.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Santa Barbara jest jednym z największych festiwali filmowych w Stanach Zjednoczonych. Posiada status festiwalu kwalifikującego do Oscarów. W tym roku przyjmie formę festiwalu hybrydowego. Część pokazów będzie odbywała się w dwóch kinach samochodowych na plaży. Wśród potwierdzonych gwiazd tegorocznej edycji są m.in. Amanda Seyfried, Delroy Lindo, Sacha Baron Cohen, Bill Murray i Carey Mulligan. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Santa Barbara regularnie przyciąga ponad 100 000 widzów rocznie.