Wernisaż wystawy Bartosza Gaczyńskiego

19.03.2021
Fot. Bartosz Gaczyński

Galeria pusta cd. zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Miasto to nie jest naturalne środowisko dla człowieka” Bartosza Gaczyńskiego - studenta I roku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wernisaż online wystawy odbędzie się 31 marca o godzinie 18.00 na platformie MS Teams.

Miasto to nie jest naturalne środowisko dla człowieka

Zaprezentowany cykl fotografii został zrealizowany w latach 2018 – 2021. Motywem przewodnim było wpisanie człowieka w szklaną, betonową, stalową przestrzeń miasta. Początkowo myślałem, że przyglądam się człowiekowi w mieście. Fotografia uliczna? Z czasem zacząłem zauważać, że w moich wielkomiejskich obserwacjach człowiek traci podmiotowość. Staje się pustą formą, będącą warunkiem udanej kompozycji. Długi czas towarzyszył mi strach przed kolorem. Te fotografie to zapis kilku moich obserwacji, miejsc i rozważań nad światłem, cieniem kompozycją i podmiotowością mijanych ludzi. To poniekąd także zapis mojej drogi w ciągu ostatnich kilku lat. Kopenhaga, Warszawa, Helsinki, Delfzijl, Katowice, Wrocław.

Bartosz Gaczyński - ur. 1996 r. Student I roku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnym czasie pływa na drewnianych żaglowcach pod banderą Vanuatu.

Link do połączenia: link

Szczegóły techniczne:
Połączenie za pomocą platformy MS TEAMS. Po kliknięciu w powyższy link można dołączyć do spotkania za pomocą przeglądarki internetowej, bez logowania się. Uczestników wernisażu on-line prosimy o włączenie kamer i wyciszenie mikrofonów.