„Wyraj” w konkursie na Tel Aviv International Student Film Festival

20.06.2021

Wyraj (2020) w reż. Agnieszki Nowosielskiej zakwalifikował się do Konkursu Międzynarodowego prestiżowego Tel Aviv International Student Film Festival. 23. edycja festiwalu odbywa się w dniach 20 - 26 czerwca 2021. Izraelski festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń promujących młode kino na świecie.

W tegorocznym programie festiwalu uczestniczą zaledwie cztery filmy z Polski. Wyraj zostanie zaprezentowany w szóstym bloku konkursu międzynarodowego. Izraelska premiera naszego filmu odbędzie się w środę 23 czerwca o godz. 16:00 w Cinematheque TLV Theatre 4. Przewidziane są także pokazy online filmu.

Wyraj opowiada o nieprawdopodobnych wydarzeniach z życia jednej rodziny, gdzie rzeczywistość wymyka się spod kontroli. Autorką zdjęć do filmu jest Barbara Kaniewska. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Małgorzata Miszczak. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

Film miał swoją światową premierę na 14. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą w sierpniu zeszłego roku.

Pokazy polskich filmów na Tel Aviv International Student Film Festival odbywają się przy wsparciu Instytutu Polskiego w Tel Avivie.

Więcej szczegółów na stronie festiwalu: link