„Elizabeth” i „Nigdy dobrze” w konkursie na MovieZone Short Film Festival

01.08.2021

W sekcji konkursowej chińskiego MovieZone Short Film Festival odbywają się pokazy dwóch filmów wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Widzowie w Chinach obejrzą online Elizabeth (2018) w reż. Wojciecha Klimali oraz Nigdy dobrze (2019) w reż. Pawła Powolnego.

Filmy konkursowe będą dostępne w aplikacji MovieZone wyłącznie na terenie Chin od 1 do 31 sierpnia 2021 roku. Nasze filmy rywalizują o 5 nagród regulaminowych: dla najlepszego filmu krótkometrażowego, nagrodę jury, najlepszego reżysera, za najlepszą kreatywność oraz nagrodę publiczności.

W jury zasiadają: Brillante Mendoza – przewodniczący jury, Manfred Wong, Hao Lei, Paolo Genovese, Zhang Xianmin.