Karol Ulman z Nagrodą im. Zuzanny Jagody Kolskiej

23.08.2021
Fot: BTW Photographers

Nasz student kierunku reżyseria Karol Ulman otrzymał Nagrodę im. Zuzanny Jagody Kolskiej dla najmłodszego twórcy biorącego udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty. Nagroda ufundowana przez Grażynę Błęcką-Kolską i Jana Jakuba Kolskiego została przyznana po raz czwarty na festiwalu. Nagroda jest gestem wsparcia talentu autora. W sekcji Shortlista festiwalu Nowe Horyzonty zaprezentowano film Mały koniec świata (2020) wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jak zaznaczają fundatorzy, celem nagrody jest zachęcenie do opowiadania świata językiem własnej wrażliwości, wytrwania na niepewnej, artystycznej drodze rozwoju. Nagroda im. Zuzanny Jagody Kolskiej to nade wszystko ciepłe, na zawsze żywe wspomnienie nieobecnego głosu Zuzi. Chcemy doceniać odwagę. Wspierać młodość. Dać szansę na rozwój. Wierzyć, że każda pomoc niesie dalej dobro. Pamiętać o Zuzi.