„Od nowa” wyróżniona na 21. International Film Schools Festival w Urugwaju

24.08.2021

Od nowa (2020) w reż. Zofii Sawickiej została wyróżniona przez profesjonalne jury podczas 21. International Film Schools Festival (FIEC) w Montevideo w Urugwaju. Dokument Zofii Sawickiej zdobył wyróżnienie specjalne w konkursie międzynarodowym w kategorii dokumentalnej.

21. Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych to największy festiwal studencki w Urugwaju, a film naszej studentki reżyserii był jednym z trzech filmów z Polski w tegorocznym programie. Festiwal odbywał się w dniach 18-21 sierpnia 2021. Do konkursu międzynarodowego zakwalifikowano 62 krótkometrażowe fabuły, dokumenty i animacje z 58 szkół filmowych pochodzących z 36 krajów.

Od nowa opowiada o Weronice, która próbuje się zmierzyć z nową rzeczywistością tuż po opuszczeniu ośrodka socjoterapeutycznego.

Film miał swoją światową premierę na 39. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film we wrześniu zeszłego roku.