„Dzień matki” wygrywa w Indiach

06.09.2021

Film Dzień Matki  (2021) wyreżyserowany przez Patryka Kaflowskiego zwyciężył w Konkursie Międzynarodowym na Bengaluru International Short Film Festival w Indiach. Wydarzenie odbywało się w dniach 28 sierpnia - 5 września 2021. Indyjski festiwal jest na prestiżowej liście festiwali kwalifikujących do Oscara. Wygrywając festiwal nasz film otrzymał jednocześnie kwalifikację Oscarową w kategorii doceniającej krótkometrażowe filmy fabularne.

Film Patryka Kaflowskiego opowiada o samicy lisa, która przemierza las w poszukiwaniu jedzenia. Gdy ta dochodzi do skraju lasu natrafia na osamotnione gospodarstwo, gdzie staje się świadkiem burzliwych wydarzeń z udziałem młodej kobiety oczekującej dziecka.

Autorem zdjęć do filmu jest Patryk Roman. Za montaż odpowiada Michał Walter i Patryk Kaflowski. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował Krzysztof Lang. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

94. galę nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zaplanowano na 27 marca 2022 r.