Sukces Fikołka w USA. Piotr Polak najlepszym aktorem!

07.09.2021
„Fikołek” / fot. Piotr Pawlus

Piotr Polak, odtwórca głównej roli w filmie „Fikołek” (2019) w reżyserii Mileny Dutkowskiej otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w kategorii krótkiego metrażu na Horrible Imaginings Film Festival w USA.

Horrible Imaginings Film Festival odbywał się w dniach 2-5 września 2021 w The Frida Cinema w Santa Ana w Kalifornii. Jest organizowany od 2009 roku i w ciągu ostatnich 11 lat zaprezentowano na nim ponad 750 filmów z obszaru horroru, sci-fi i fantasy. Horrible Imaginings Film Festival znalazł się wśród 100 najlepiej ocenianych festiwali filmowych na platformie FilmFreeway w 2018 roku. Dodatkowo magazyn MovieMaker umieścił go w 2018 roku na liście „50 festiwali filmowych wartych opłaty zgłoszeniowej”.

Fikołek opowiada o 32-letnim Adamie, który wciąż mieszka ze swoją nadopiekuńczą matką. Ich codzienność wypełniają rytuały posłuszeństwa i wzajemnej zależności. Wszystko się zmienia, gdy pewnej nocy Adamowi zaczyna towarzyszyć mężczyzna w szarym garniturze widoczny tylko dla niego.

Film miał swoją światową premierę podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znalazł się również w selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju oraz wielu polskich festiwali.