Nie żyje prof. Wiesław Hudon

Znicz. Fot. unsplash

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Wiesława Hudona – fotografa, reżysera filmowego, krytyka i historyka sztuki, nauczyciela akademickiego, wieloletniego wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Odszedł mając 78 lat.

O śmierci prof. Wiesława Hudona poinformował Karol Krukowski. – Mój mistrz, ojciec. Teraz płaczę i jest mi bardzo ciężko. Kiedyś napiszę więcej, bo pamięć musi trwać. Cześć jego pamięci – napisał na Fb.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 10 września o godz. 15 w Luksemburgu tylko w gronie rodzinnym.

W naszej pamięci prof. Wiesław Hudon pozostanie jako ceniony artysta i nauczyciel akademicki, wychowawca wielu pokoleń studentów.