„Niewolnik” Grzegorza Piekarskiego na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym

03.10.2021
„Niewolnik” / fot. Antoni Grałek

Niewolnik (2021) w reż. Grzegorza Piekarskiego zostanie zaprezentowany w sekcji „Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe 2021” podczas 37. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 8-17 października w Warszawie.

Niewolnik opowiada o Nikodemie (Andrzej Chyra), który w ramach programu penitencjarnego odbywa wyrok w domu Mai i Łukasza. Para z zaskoczeniem przyjmuje informacje o pozytywnym rozpatrzeniu apelacji i odzyskaniu wolności przez Nikodema. Chociaż mogliby się rozstać spędzają z sobą jeszcze jeden dzień.

Autorem zdjęć do filmu jest Antoni Grałek. Za kierownictwo produkcji odpowiadali Natalia Pietsch, Maja Zaleska, Antoni Grałek i Grzegorz Piekarski. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawowali prof. dr hab. Adam Sikora i prof. dr hab. Maciej Pieprzyca. Film wyprodukowała Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród filmów wyselekcjonowanych do sekcji „Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe 2021” Warszawskiego Festiwalu Filmowego znalazł się także film dokumentalny "Trochę raju" (2020) w reżyserii naszego absolwenta i wykładowcy – Andrzeja Cichockiego.