„Niewolnik” i „Wschód Zachód” z nominacjami do Nagród im. Jana Machulskiego

12.10.2021

Filmy „Niewolnik” (2021) w reż. Grzegorza Piekarskiego oraz „Wschód Zachód” (2020) w reż. Natalii Koniarz wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego wracają z WAMA Film Festival w Olsztynie oraz z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA w Jeleniej Górze z nominacjami do Nagród im. Jana Machulskiego (edycja 2022).

„Niewolnik” otrzymał nominacje podczas 8. edycji WAMA Film Festival w kategoriach:

• „Najlepsza reżyseria”: Grzegorz Piekarski za film „Niewolnik”
  • „Najlepszy montaż”: Nikodem Chabior za film „Niewolnik”, reż. Grzegorz Piekarski

„Wschód Zachód” otrzymał nominacje podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA w kategoriach:

Ponadto Jury konkursu fabularnego 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA w składzie: Magdalena Łazarkiewicz, Daniel Antosik, Maria Sadowska wyróżniło Natalię Koniarz za film „Wschód Zachód”.

Nagrody im. Jana Machulskiego powstały z myślą o wszystkich filmowcach tworzących filmy krótkometrażowe. W swoim założeniu mają być najbardziej prestiżowym polskim wyróżnieniem dedykowanym twórcom polskiego kina krótkometrażowego. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2005.