„Wschód Zachód” Natalii Koniarz z nagrodą aktorską w Islandii

19.10.2021

Podczas zakończonego 17 października 2021 roku The Pigeon International Film Festival (PIFF) w Islandii Daria Polunina otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za główne role w filmach "Wschód Zachód" w reż. Natalii Koniarz (produkcja Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego) i "Masza" w reż. Krzysztofa Chodorowskiego (produkcja Warszawskiej Szkoły Filmowej). Kierownikiem produkcji „Maszy” była nasza studentka kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej Agata Basista.

Natomiast nagrodę za najlepsze zdjęcia wśród filmów krótkometrażowych otrzymał nasz absolwent Damian Kocur za zdjęcia do filmu "Dalej jest dzień".

W programie islandzkiego festiwalu było aż 7 produkcji Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Poza "Wschód Zachód" uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć "Lolo" w reż. Michała Piotrowskiego, „Hi, How Are You” w reż. Michała Chmielewskiego, "Noc za dnia" w reż. Katarzyny Sikorskiej, "Gniazdo" i "O chłopcu, który chodził boso" w reż. Gracjany Piechuli oraz "Tamę" w reż. Natalii Koniarz.

The Pigeon International Film Festival odbył się w tym roku po raz pierwszy. Na debiutującym festiwalu polska kinematografia była gościem specjalnym. Festiwal odbywał się w dniach 14-17 października w Ísafjordur.