Wernisaż wystawy Jakuba Stoszka

Fot. Jakub Stoszek

Galeria pusta cd. zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Chrześcijanie w Dolinie Niniwy” Jakuba Stoszka – studenta kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 27 października o godzinie 18.00 w siedzibie Galerii pusta cd. w Jaworznie przy ul. Fabrycznej 37. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 24 listopada 2021 roku.

Chrześcijanie w Dolinie Niniwy

Wystawa Jakuba Stoszka to skromny wycinek z życia chrześcijan, którzy niemal 7 lat temu musieli opuścić swe domy w północnym Iraku. Zamieszkałe przez nich miasta i wioski zostały wówczas zaatakowane przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Od drugiej połowy 2016 roku, na Równinę Niniwy zaczęli wracać jej pierwotni mieszkańcy, którzy do dziś starają się budować swoje życie w poczuciu bezpieczeństwa. Zdjęcia zostały wykonane w lutym 2021 roku podczas podróży autora po północnym Iraku (Kurdystan).

Jakub Stoszek - student kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obecnie mieszka w Krakowie.