Wystawa cybergrafii Ryszarda Czernowa „Martwe z natury – odsłona druga”

10.12.2021

Zapraszamy na wystawę cybergrafii Ryszarda Czernowa „Martwe z natury – odsłona druga”. Wernisaż, spotkanie z autorem oraz wykład kuratora projektu Krzysztofa Jureckiego odbędzie się 17 grudnia o godzinie 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki „OBOK” w Tychach (w Pasażu Kultury Andromeda, przy Placu Baczyńskiego 2). W ramach wystawy 18 grudnia o godzinie 16.00 w sali kinowej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. św. Pawła 3 odbędzie się projekcja kompozycji sono-wizualnej prof. UŚ dr hab. Ryszarda Czernowa pt. „Martwe z natury – Duch materii”.

Wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki „OBOK” w Tychach jest pierwszą tak obszerną ekspozycją prezentującą projekt artystyczny „Martwe z natury”, który prof. UŚ dr hab. Ryszard Czernow realizuje od kilkunastu lat. Poszczególne cykle tworzące wystawę, zostały wzbogacone o nowe prace a całość została wykonana w formie efektownych wielkoformatowych wydruków.

Wystawa „Martwe z natury – odsłona druga” poświęcona jest współczesnej symbolice wanitatywnej, opisującej otaczający nas świat materii ożywionej i nieożywionej, która pod wpływem czasu ulega nieustannej przemianie. Forma prac jest innowacyjna ze względu na użycie nowatorskich, fotorealistycznych, cyfrowych, środków wyrazu, zachowując jednocześnie tradycyjny sposób prezentacji dzieła.

Wydarzenie organizowane jest przez Miejską Galerię Sztuki „OBOK” w Tychach wspólnie ze Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wystawa potrwa do 21.01.2022 roku.