(Nie)opowiedziane – co tkwi u podstaw fotografii i pamięci. Zobacz transmisje z międzynarodowej konferencji

W miniony weekend odbyła się dwudniowa konferencja międzynarodowa (Nie)opowiedziane - co tkwi u podstaw fotografii i pamięci. Macie okazje do obejrzenia jej zapisu z transmisji! 📸

Międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona pamięci obrazu, jakim jest medium fotografii, w ramach popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców i naukowczyń, badań naukowych i prac rozwojowych oraz promocji nauki, ukazując przydatność wiedzy naukowej w codziennym życiu, jednocześnie upowszechnia tradycję społeczności akademickiej.

Dziękujemy organizatorowi - Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za możliwość bycia częścią tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również wszystkim gościom, zarówno tym na miejscu, jak i obecnych online oraz każdemu uczestnikowi konferencji.

W Radzie Artystyczno-Naukowej, której przewodniczącą była pomysłodawczyni i realizatorka konferencji dr Agnieszka Babińska (ASP w Gdańsku), wraz z wieloma innymi znamienitościami ze świata nauki i fotografii, zasiadł Dyrektor Instytutu Sztuk Filmowych i Teatralnych w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego - prof. dr hab. Janusz Musiał

Zachęcamy do obejrzenia zapisu z obu transmisji (16 i 17 grudnia) dostępnych w serwisie YouTube: