Wernisaż wystawy cybergrafii Ryszarda Czernowa

05.05.2020
Martwe z Natury. Suplement / plakat

Zapraszamy na wernisaż wystawy cybergrafii Ryszarda Czernowa „Martwe z Natury. Suplement”. Wernisaż odbędzie się 8 maja 2020 o godz. 18.00 w przestrzeni internetowej na profilu facebook Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” działającej przy Teatrze Małym w Tychach. Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” w Tychach.

Prof. UŚ dr hab. Ryszard Czernow jest prekursorem twórczego wykorzystania technik cyfrowych w fotografii artystycznej. Z wykształcenia operator filmowy, który od wielu lat zajmuje się także projektowaniem graficznym. W jego projektach szczególną rolę odgrywa bardzo subiektywna autorska fotografia. Ryszard Czernow jest twórcą plakatów do wielu filmów fabularnych między innymi takich reżyserów jak: Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Feliks Falk, Jan Jakub Kolski, Jan Kidawa Błoński oraz do spektakli teatralnych w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Jako reżyser i operator zrealizował szereg teledysków dla kultowych polskich grup muzycznych, takich jak Republika, Dżem, Shakin’ Dudi.

Link do galerii: https://www.facebook.com/MGSzObok/?ref=bookmarks