Anna Huth

dr Anna Huth

Politolog, anglista, pedagog. W 2009 roku uzyskała stopień magistra politologii z wyróżnieniem Rektora na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, tam również ukończyła w 2014 roku studia doktoranckie. W 2012 roku uzyskała stopień magistra filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz magistra pedagogiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Studiowała również Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji. Przez 7 lat pracowała jako trener oraz lektor w firmach szkoleniowych obsługujących klientów korporacyjnych, a od 2011 roku jest związana z Wydziałem Radia i Telewizji, gdzie pracuje w charakterze asystenta i nauczyciela akademickiego.

Brała udział w wielu stażach i wizytach studyjnych, m.in. na Uniwersytecie Schillera w Jenie, Niemcy, Fachhochschule Nordhausen, Niemcy, Uniwersytecie w Salamance, Hiszpania, Uniwersytecie Humanistyczno-Technologicznym Lusófona w Lizbonie, Portugalia, Uniwersytecie Compultense w Madrycie, Hiszpania.
Dzięki stypendium KAAD zainicjowała oraz przeprowadziła międzynarodowy projekt badawczy pt. „Junge und neue Medien. Der Einfluss des sozioökonomischen Status auf die Nutzung neuer Medien durch Jugendliche in Polen und in Deutschland“ we współpracy z Wydziałem Stosowanych Nauk Społecznych, Fachhochschule Erfurt, Niemcy.

W 2015 roku została stypendystką programu trenerskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie, w wyniku którego odbyła pobyt szkoleniowy na Uniwersytecie w Lund w Szwecji.
Prowadzi prace badawcze związane z problematyką komunikowania w społecznościach lokalnych (grant Młodzi Naukowcy) i publikuje w języku polskim i angielskim.