Andrzej Cichocki

mgr Andrzej Cichocki

Reżyser, scenarzysta, autor zdjęć, producent. Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie wykładowca na kierunkach Reżyseria oraz Realizacja Obrazu Filmowego i Fotografia. Wielokrotnie nagradzany jako reżyser i autor zdjęć. Jego film „Las cieni” (2014) otrzymał m.in. Srebrną Kijankę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Ukończył również Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz studia z zakresu zarządzania, studiował też wokalistykę z aktorstwem.

Współpracował m.in. przy filmach: „Die Vermessung der Welt” (reż. Detlev Buck), „Pewnego razu w listopadzie” (reż. A. Jakimowski), „Bitwa Warszawska 1920” (reż. J. Hoffman), serialach tv i projektach komercyjnych (również, jako reżyser w technologii VR).

Nieustannie eksploruje sztukę współczesną, historię fotografii i jej teorie, pisze też muzykę oraz teksty.