Kadr z etiudy pt. Pierwszy taniec w chmurach, reż. Michał Mieszczyk

Pierwszy taniec w chmurach zdobył Nagrodę Jury Młodych - Jańcio Wodnik JUTRA na 29. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2024" we Wrześni!

W uzasadnieniu Jury Młodych Festiwalu Prowincjonalia czytamy: za wrażliwy portret relacji i inspirującą pracę z aktorem.

🎬 Pierwszy taniec w chmurach | reżyseria Michał Mieszczyk | zdjęcia Igor Połaniewicz | kierownictwo produkcji Edyta Bełza & Yana Honcharenko | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Serdeczne gratulacje dla Michała Mieszczyka i pozostałych członków ekipy zaangażowanych w produkcję! Liczymy na dalsze sukcesy 🙂

Fot. Krzysztof Szlapa

Zmiana lokalizacji konsultacji portfolio fotograficznych!

Informujemy, iż doszło do zmiany pomieszczenia w którym dokonywać się będą Konsultacje portfolio fotograficznych w ramach Dni Otwartych naszego wydziału. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego Atelier (s. 1.08) na pierwszym piętrze, niezmiennie 25 kwietnia od 10:00!

Bardzo prosimy o przekazanie informacji potencjalnym kandydatom, którzy zadeklarowali już chęć przyjścia na konsultacje.

Fot. Krzysztof Szlapa, „Wędrówka dusz”

Zapraszamy na wystawę „Mimesis” w Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu, gdzie wśród prac 26 uczestniczek i uczestników (fotografów, malarzy, artystek wizualnych) znalazły się prace autorstwa Krzysztofa Szlapy, fotografa i pracownika Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego!

Wystawa zorganizowana w ramach XXVI. edycji Sosnowieckich Spotkań Artystycznych ma przyjemność prezentować publiczności sztukę twórców regionu Zagłębia i Górnego Śląska.

📅 19.04 - 19.05, w tych dniach zapraszamy Państwa do odwiedzenia Muzeum w Sosnowcu celem zwiedzenia ekspozycji.

Ideą Sosnowieckich Spotkań Artystycznych jest pokazanie tego, co w sztuce regionu jest najwartościowsze, najbardziej odkrywcze i rewolucyjne, a jednocześnie wkraczające do kanonu klasyki polskiej sztuki. Tegoroczne odnoszą się do jednego z najstarszych pojęć w dziejach estetyki i jednego z najważniejszych problemów, z jakim zmagała się sztuka na przestrzeni wieków: jej stosunku do rzeczywistości. Mimesis pochodzi z języka greckiego i znaczy tyle, co „naśladowanie”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Bardzo się cieszymy z tego, że szeregi Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego zasilają różnorodni artyści i to na każdym szczeblu. Krzysztofie, serdeczne gratulacje! 🙂

Fot. Krzysztof Szlapa, „Wędrówka dusz”
Graficzne zaproszenie na wydarzenie

Fot. Krzysztof Szlapa

Drodzy Studenci!

Informujemy, iż 18 kwietnia (czwartek) Biblioteka Szkoły Filmowej będzie nieczynna w godzinach od 9:30 do 14:00. Prosimy o zaplanowanie przyjścia z uwzględnieniem tej przerwy.

Za utrudnienia przepraszamy.

Przeźrocza Festiwal Filmowy, 2023 r.

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego jako patronat Przeźrocza Festiwal Filmowy serdecznie zaprasza do wysyłania zgłoszeń na jubileuszową, 10 edycję Festiwalu krótkometrażowych filmów dokumentalnych. J

W szczególności niniejszą wiadomość adresujemy do wszystkich szkół filmowych, niezależnych twórców i pozostałych podmiotów tworzących krótkometrażowe formy dokumentalne. Każdy ma szansę!

📌 Trwa nabór krótkometrażowych filmów dokumentalnych (do 30'), wyprodukowanych w latach 2022-2024, do konkursu "BŁYSK OKA", podczas Festiwalu Przeźrocza w Bydgoszczy (24-31 sierpnia).

Termin zgłaszania: do 15 maja 2024.

🏆 W konkursie przewidziano cztery nagrody (najlepszy film - Grand Prix, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, nagroda publiczności).

LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO