Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Ideą festiwalu jest prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół. Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do obserwacji techniki i rzemiosła kolegów. Daje możliwość wymiany zdań na temat prezentowanych poglądów i strony artystycznej filmów. Pozwala zostać docenionym przez profesjonalne jury i liczną publiczność.

Celem festiwalu i towarzyszących mu imprez jest także integracja uczestników: wspólne dyskusje i zabawa. Węgiel Film Festival to wydarzenie niezwykłe, organizowane z ogromną pasją przez studentów II roku Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Z roku na rok impreza ta cieszy się coraz większą popularnością, również poza granicami naszego kraju. Ze względu na coroczny udział w konkursie wielu zagranicznych produkcji filmowych, festiwal jest przedsięwzięciem o randze międzynarodowej.

O randze Festiwalu świadczy obecność zasiadających w Jury wybitnych osobistości świata filmu. Do tej pory zaszczycali nas obecnością m.in. Milenia Fiedler (montażystka - Tatarak, Samotność w sieci, Weiser), Marcin Koszałka (operator filmowy, scenarzysta, reżyser - Rewers, Rysa, Pręgi), Andrzej Ramlau (operator filmowy - Mniejsze zło, Sara, Tato, Sami swoi), Adam Sikora (operator filmowy - Las, Cztery noce z Anną, Essential Killing, Młyn i Krzyż), Magdalena Dipont (scenograf filmowa - Rewers, Tatarak, Mój Nikifor, Dług, Prowokator, Trzy kolory: Biały, Dekalog, Człowiek z żelaza, Katyń), Dagmara Drzazga (reżyser filmów dokumentalnych - Lech Majewski. Świat według Bruegela, Bobrek dance, Pekin 2008) i Anna Radwan (aktorka - Zakochany anioł, Katyń).

Zapraszamy na oficjalną stronę festiwalu oraz na jego profil na Facebooku.