Człowiek bez właściwości

Muzyka: Piotr Hummel

Kierownictwo produkcji: Monika Bałuch, Marta Kocher

Opieka artystyczna: Filip Bajon, Andrzej Ramlau

Obsada aktorska: Jacek Bończyk, Arkadiusz Detmer, Marek Pyś, Łukasz Apostel, Grażyna Misiorowska

Rok produkcji: 2013

Czas trwania: 30'

Rok 1989. Ulrich jest założycielem wydawnictwa umożliwiającego społeczeństwu publikowanie książek. Wydawnictwo posiada etatowych pisarzy, którzy przelewają na papier historie opowiedziane przez ludzi pozbawionych talentu literackiego. Ulrich wierzy, że możliwość publikowania wzbudzi w ludziach poczucie ułomności systemu, w którym żyją. Staje się jednak inaczej – spisywane historie są banalne, co jest wygodne dla cenzorów i  prowadzi do zubożenia rynku literatury. Ulrich, wykorzystany przez system, postanawia napisać książkę, której wydanie będzie zapalnikiem politycznego przewrotu. Pochłonięty pracą nie zauważa, że świat zmienił się bez jego udziału.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Strona filmu na Facebooku

Czlowiek bez wlasciwosci 2

Pokazy festiwalowe:

24th Mediawave International Film & Music Festival, Węgry (2014) – udział w Konkursie "On the Road"

38. Gdynia - Festiwal Filmowy (2013) - udział w Konkursie Młodego Kina

32. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" (2013) - udział w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych

53. Krakowski Festiwal Filmowy (2013) - pokaz w sekcji Noc Etiud Studenckich

4. Festiwal Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni, Warszawa (2014) - udział w konkursie

7. Festiwal Filmowy Drzwi, Gliwice (2014) - Nagroda za najlepszy montaż w konkursie Fabularne Kino Studenckie

11. Węgiel Student Film Festival, Katowice (2014) – udział w konkursie

Czlowiek bez wlasciwosci 3