Świat Marysi

Montaż: Elwira Nowicka

Kierownik produkcji: Magda Stefaniak

Opieka artystyczna: Paweł Chorzepa

Obsada aktorska: Maria Żak, Marzena Żak, Alex Strzeszewski, Natalia Dąbkowska, Piotr Narewski, Zoja

Rok produkcji: 2017

Czas trwania: 20'

„Świat Marysi” to intymny dokument o trudach związanych z wkraczaniem w dorosłość opowiedziany z perspektywy z starszej siostry. Tytułowa Marysia ma 20 lat i nie do końca wie, co dalej zrobić ze swoim życiem. Stoi u progu dorosłości wciąż będąc dzieckiem. Nie rozstaje się z telefonem komórkowym i żyje w napiętej relacji z mamą. Emocje buzują jak w kotle, a ich życie to ciągłe ścieranie się.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Polish Shorts

Pokazy festiwalowe:

11. Festiwal Kina Offowego FILMOFFO, Opole Lubelskie, 2018 – udział w konkursie

64. Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby OKFA, Konin, 2018 - udział w konkursie

37. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM, Koszalin, 2018 - Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny za "odwagę w sięganiu po bliskie tematy i wyrozumiałą opowieść o człowieku, który się staje"

Short Waves Festival, Poznań, 2018 - udział w konkursie polskim

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wrocław, 2018 - udział w sekcji Shortlista

10. Solanin Film Festival, Nowa Sól, 2018 - udział w konkursie

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, Świdnica, 2018 - II miejsce w kategorii "Kinematografek"

27. Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych DokumentART, Neubrandenburg, Niemcy, 2018 - pokaz

Festival International du Documentaire Emergent FIDE, Paryż, Francja, 2018 - udział w konkursie