Ja

Fabularna etiuda filmowa, przedstawiająca fragmenty z życia prywatnego i zawodowego pewnej aktorki. Kamera przedstawia kobietę podróżującą na przednim siedzeniu pasażera samochodu i opowiadającej z uśmiechem kierowcy o sobie i swoich pragnieniach oraz upodobaniach. Widz dowiaduje się np. że kobieta nie lubi wracać do domu tramwajem oraz że będzie brała udział w spektaklu „Mistrz i Małgorzata według powieści Michała Bułhakowa, a także że marzeniem kobiety jest zagranie postaci kota. Następne części etiudy pokazują, iż kobietę obsadzono ostatecznie w roli Małgorzaty. Fragmenty prób do spektaklu są przeplatane w filmie ujęciami z życia prywatnego kobiety np. kamera uchwyciła aktorkę prowadzącą samochód i zastanawiającą się co musi zrobić kolejnego dnia.

Produkcja: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

Data produkcji: 1988

Czas trwania: 10

Kolor: czarno-biały

OBSADA:

Jola Pętek (aktor)

TWÓRCY:

Adam Bajerski (realizacja)

Jacek Hamela (dźwięk)

"Projekt rekonstrukcji dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".