Kamienice

Fabularna etiuda filmowa, przedstawiająca starszą kobietę, która wchodzi na klatkę schodową kamienicy, trzymając siatkę pełną jabłek w dłoni. Na dole schodów siedzi dziewczynka, której staruszka wręcza jabłko i idzie dalej na górę budynku po schodach. Po drodze mija kolejno: całującą się parę, kobietę z płaczącym dzieckiem i kobietę wyrzucającą mężczyznę za drzwi. Kiedy staruszka dociera na górę schodów spotyka tam tę samą dziewczynkę, której podarowała wcześniej jabłko. Tym razem dziewczynka podaje jej dłoń i pomaga pokonać kilka stopni. Starsza pani zatrzymuje się u szczytu schodów i spogląda w dół klatki schodowej. Z podnóża schodów zerkają na nią wszystkie mijane przez nią po drodze postaci, łącznie z dziewczynką, która otrzymała od niej jabłko. Staruszka obraca się aby zobaczyć dziewczynkę, która pomogła jej pokonać stopnie schodów, ale jej już nie ma. Kobieta dociera do uchylonych drzwi, popycha je i wtedy oślepia ją światło, siatka z jabłkami wypada jej z dłoni, a owoce rozsypują się na posadzkę.

Produkcja: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

Data produkcji: 1999

Czas trwania: 4’07”

Barwa: kolor

OBSADA:

TWÓRCY:

Magda Piekorz (reżyseria)

Tomasz Wójcik (zdjęcia)

Ludmiła Burzec (kierownictwo produkcji)

Andrzej Ramlau (opieka artystyczna)

Zygmunt Duś (opieka artystyczna)

"Projekt rekonstrukcji dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".