O czym szumią bloki

Opieka artystyczna: Beata Dzianowicz

Rok produkcji: 2019

Czas trwania: 22’

Historia z życia dwóch przyjaciół z bloków: Przybysza i Mrówy Obaj spędzają czas rapując, marząc o przyszłości i konfrontując swoje doświadczenia z dzieciństwa. Po pięciu latach muszą zmierzyć swoje oczekiwania do rzeczywistości w której się znajdują.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Pokazy festiwalowe:

Festiwal Filmowy Offeliada, Gniezno, 2019 – udział w konkursie

Long Story Short Film Festival, Wrocław, 2020 – udział w konkursie

49. Lubuskie Lato Filmowe, Łagów, 2020 – pokaz

9. Festiwal Filmów Frapujących, Gorzów Wielkopolski, 2020 – FRAPA w kategorii BOHATER za „niewymuszoną autentyczność, brak ściemy, prostotę w prezentacji bohaterów, w duszy których - mimo upływu lat - wciąż płonie ogień i którzy nadal marzą. Za uchwycenie bohaterów, z którymi część osób łatwo może się identyfikować i odszukać wspólnotę przeżyć.”

4. Festiwal Wrażliwy, Trójmiasto, 2020 – udział w konkursie

32. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, Chicago, USA, 2020 - Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy w kategorii dokumentalnego filmu