Kattowitz

Muzyka: Krzysztof Kaliski

Kierownictwo produkcji: Agata Jarmułowicz

Opieka artystyczna: Filip Bajon

Obsada aktorska: Paweł Kruszelnicki, Dariusz Chojnacki, Katarzyna Brzoska, Artur Święs

Rok produkcji: 2020

Czas trwania: 14’

W 1902 roku w niemieckim Kattowitz urodził się wielki surrealista Hans Bellmer. Niespełna dwadzieścia lat później pierwsza wystawa jego prac okazuje się skandalem politycznym i obyczajowym - młody Bellmer ma zostać aresztowany przez policję. Z opresji wybawiają go jednak śląscy powstańcy, którzy składają mu propozycję nie do odrzucenia, wciągając w polsko-niemiecką bitwę o Katowice.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Polish Shorts

Pokazy festiwalowe:

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia, 2020 – udział w konkursie filmów krótkometrażowych

50. Lubuskie Lato Filmowe, Łagów, 2021 – pokaz

28. Ann Arbor Polish Film Festival, Ann Arbor, USA, 2021 - udział w konkursie

Play Poland Film Festival, Wielka Brytania, 2021 - pokaz

LJMU MA Short Film Festival, Liverpool, Wielka Brytania, 2022 - udział w konkursie

The Pigeon International Film Festival, Ísafjordur, Islandia, 2022 – udział w konkursie