Halo babciu

Opieka artystyczna: Andrzej Fidyk, Beata Dzianowicz

Rok produkcji: 2020

Czas trwania: 29’

"Halo Babciu" to opowieść o rodzinie, bliskości i trudnościach izolacji. Akcja filmu toczy się wiosną 2020. Reżyser dokumentu - Kamila Chojnacka rejestruje swoje najbliższe otoczenie w czasie lockdownu. Bohaterami są: jej mąż, 1,5-roczny syn, sama reżyserka oraz babcia, z którą łączy się jedynie telefonicznie. Nietypowy czas ogólnonarodowej kwarantanny daje rodzinie przestrzeń do cieszenia się codziennością. Z czasem brak kontaktu ze światem zewnętrznym zaczyna doskwierać bohaterom, pojawia się tęsknota za normalnością i pierwsze konflikty. Napięcie potęguje babcia, która mimo troski całej rodziny, bagatelizuje wszystkie zasady bezpieczeństwa. Halo Babciu dotyka radości, pragnień i tęsknot, które przeżywaliśmy wszyscy, gdy większość instytucji, szkół i uczelni została zamknięta.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Polish Shorts

Pokazy festiwalowe:

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA, Amsterdam, Holandia, 2020 – udział w konkursie

MDOC - Melgaço International Documentary Film Festival, Melgaço, Portugalia, 2021 – udział w konkursie

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, Wrocław, 2021 – pokaz w sekcji Shortlista

18. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, 2021 – udział w Konkursie Polskim

Play Poland Film Festival, Edynburg, Wielka Brytania, 2021 - pokaz