Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Opieka artystyczna: Andrzej Fidyk, Marcin Koszałka

Rok produkcji: 2021

Czas trwania: 14’

Wojtek - pływak kategorii S11, srebrny medalista igrzysk paraolimpijskich, mistrz świata i Europy - miał być pierwszym niewidomym freediverem w Polsce. Pandemia uniemożliwiła mu nie tylko ukończenie kursu nurkowania na wstrzymanym oddechu, ale przekreśliła jego start w igrzyskach olimpijskich oraz mistrzostwach, co zmusiło go do zastanowienia się nad swoją karierą sportową.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Polish Shorts

Pokazy festiwalowe:

13. Solanin Film Festival, Nowa Sól, 2021 – udział w konkursie

International Film School Festival Tetouan, Tetuan, Maroko, 2021 – pokaz

Festiwal Polskich Filmów Sportowych, Zakopane, 2021 – Wyróżnienie "Srebrny Mamut"

4. Meihodo International Youth Visual Media Festival, Japonia, 2022 - udział w konkursie

LJMU MA Short Film Festival, Liverpool, Wielka Brytania, 2022 - udział w konkursie

7. Golden Baklava International Student Film Festival, Gaziantep, Turcja, 2022 - udział w konkursie