Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Obsada aktorska: Izabela Baran, Piotr Nerlewski, Piotr Choma, Rafał Fudalej

Rok produkcji: 2021

Czas trwania: 23’

Trwa wojna. Maria dostaje informację, że jej mąż Jan trafił do szpitala. Na miejscu okazuje się, że mężczyzna jej nie poznaje. Kobieta nie ma pewności, czy Jan rzeczywiście stracił pamięć, czy za pomocą kłamstwa próbuje uniknąć kary za potencjalną dezercję. Niedopowiedzenia i wzajemne tajemnice sprawiają, że noc miesza się z dniem, nie tylko bohaterom, ale i widzom, którzy nie są pewni, co jest prawdą, a co tylko wytworem straumatyzowanego wojną umysłu lub snem.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Polish Shorts

Pokazy festiwalowe:

40. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM, Koszalin, 2021 - udział w konkursie

8. WAMA Film Festival, Olsztyn, 2021 - udział w konkursie

Alexandre Trauner Art/Film Festival, Szolnok, Węgry, 2021 - udział w konkursie

The Pigeon International Film Festival, Ísafjordur, Islandia, 2021 – udział w konkursie

3. Diorama International Film Festival, Indie, 2021 - udział w konkursie

18. Nahal International Student Short Film Festival, Iran, 2022 - udział w konkursie

9. DEA OPEN AIR International Film Festival, Tirana, Albania, 2022 - udział w konkursie