Czas na bunt

Opieka artystyczna: Paweł Chorzępa, Marcin Koszałka

Rok produkcji: 2022

Czas trwania: 14’

Bohaterem filmu jest Ania, była studentka ASP, freeganka, performerka, członkini organizacji Extinction Rebelion. Wraz ze swoimi rówieśnikami protestuje przeciwko zmianom klimatycznym i bierze udział w strajku kobiet. Na protestach zajmuje się deeskalacją – czyli ograniczaniem przemocy. „Czas na bunt” to film dokumentalny, portret współczesnej Polski oczami aktywistki, pokazujący energię młodych ludzi oraz ogromny rozłam w społeczeństwie.

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Polish Shorts

Pokazy festiwalowe:

41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM, Koszalin, 2022 - Jantar 2022 za krótkometrażowy film dokumentalny

14. Solanin Film Festival, Nowa Sól, 2022 – udział w konkursie

8. Przeźrocza Festiwal Filmowy, Bydgoszcz, Województwo Kujawsko-Pomorskie, 2022 – udział w konkursie „Błysk oka”

7. Dolnośląski Festiwal Filmowy Złoty Samorodek, Złotoryja, 2022 - udział w konkursie

20. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, Opole, 2022 – udział w konkursie

38. Warszawski Festiwal Filmowy, Warszawa, 2022 - pokaz w sekcji "Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe 2022"

29. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia „PUBLICYSTYKA 2022”, Kędzierzyn-Koźle, 2022 - udział w konkursie

15. Festiwal Filmowy OFFELIADA, Gniezno, 2022 – Wyróżnienie Jury Głównego

10. Fresh Form Film Festival, Warszawa, 2022 – udział w konkursie