Joanna d'Arc

Opieka artystyczna: Marcin Koszałka

Rok produkcji: 2022

Czas trwania: 30’

Młoda Polka, Aneta, wyjeżdża do Francji z partnerem i dwójką dzieci w poszukiwaniu lepszego życia. Po latach zmagań i pokonywania napotkanych trudności, dojrzała już bohaterka natrafia na niepowtarzalną okazję przejęcia nietypowego biznesu, który może odmienić jej dotychczasowe życie. Czy wykorzysta tę szanse, znajdzie szczęście w miłości i zagwarantuje pewną przyszłość swoim dzieciom?

Strona filmu w Internetowej Bazie Filmu Polskiego

Polish Shorts

Pokazy festiwalowe:

19. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, Warszawa, 2022 – udział w konkursie krótkometrażowym

41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM, Koszalin, 2022 - udział w konkursie

14. Short Waves Festival, Poznań, 2022 – udział w Konkursie Polskim

17. festiwal filmPOLSKA, Berlin, Niemcy, 2022 – pokaz

5. Festiwal Filmów Polskich Wisła w Kirgistanie, 2022 – pokaz

10. Festiwal Filmów Polskich Wisła w Tadżykistanie, Duszanbe, Tadżykistan, 2022 – pokaz

Sevil International Women’s Documentary Film Festival, Gandża, Azerbejdżan, 2022 – pokaz

14. Solanin Film Festival, Nowa Sól, 2022 – udział w konkursie

8. Przeźrocza Festiwal Filmowy, Bydgoszcz, Województwo Kujawsko-Pomorskie, 2022 – Grand Prix konkursu krótkometrażowych filmów dokumentalnych BŁYSK OKA za „szorstki, poruszający i boleśnie szczery portret współczesnej kobiety walczącej”.

7. Dolnośląski Festiwal Filmowy Złoty Samorodek, Złotoryja, 2022 - II Nagroda w kategorii: dokument

20. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, Opole, 2022 – Wyróżnienie w kategorii dokument za „wrażliwość i empatię w portretowaniu nieoczywistej, silnej, niezłomnej bohaterki”

8. Festiwal Filmowy SPEKTRUM, Świdnica, 2022 - Wyróżnienie Jury w Konkursie Okiem Młodych — Dokument za "poruszającą i wzmacniającą historię kobiety dokonującej wyborów, które wydają się niemożliwe do spełnienia", II Nagroda Jury Więziennego

8. Play Poland Film Festival, Wielka Brytania, 2022 - pokaz