Dariusz Pawelec

prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec

Realizator telewizyjny, operator, reżyser form dokumentalnych, reżyser świateł w przedstawieniach teatralnych i operowych.

Wykładowca w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Reżyseria oraz Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia.

Dorobek artystyczny:

2015 – realizacja telewizyjna Teatru Telewizji: (A)pollonia, reż Krzysztof Warlikowski

2017 – realizacja telewizyjna i montaż Teatru Telewizji: Do DNA, reż. Ewa Kaim

2018 – realizacja telewizyjna Teatru Telewizji: Wszystko o twojej matce, reż, Michał Borczuch

2019 – realizacja telewizyjna Teartu telewizji: Chory z urojenia, reż. Giovanni Pampiglione

2019 – zdjęcia i montaż widowiska: Platon Kriton, reż. Dariusz Karłowicz, reżyseria świateł:

2015 – Strauss, Baron cygański, reż, Tomasz Konina, Teatr Wielki w Łodzi

2016 – Rossini, Turek we Włoszech, reż. Włodzimierz Nurkowski, Opera Krakowska

2017 – Verdi, Moc Przeznaczenia, reż. Tomasz Konina, Opera Śląska

2018 – Wyspiański, Sędziowie, reż. Małgorzata Bogajewska, Teatr Ludowy

2018 – Paderewski, Manru, reż, Laco Adamik, Opera Krakowska

Nagrody: