Krzysztof Lang

dr hab. Krzysztof Lang

Reżyser filmowy, scenarzysta, producent. Studiował chemię na Uniwersytecie Warszawskim (1968-1973). Działał w ruchu amatorskim w klubie studenckim "Stodoła". Studia reżyserskie ukończył na Wydziale Radia i Telewizji w roku 1981. Po studiach był członkiem Zespołu Filmowego "X" pod kierunkiem Andrzeja Wajdy. W latach 1982-1987 był zatrudniony na etacie reżysera w Wywtórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie, Jest właścicielem firmy producenckiej TFT sp. z o.o.

Jest reżyserem filmów fabularnych, dokumentalnych jak również teatrów telewizji i seriali. Najważniejsze filmy fabularne to "Papierowe małżeństwo" (1991), "Prowokator" (1995), "Strefa ciszy" (2000). Filmy dokumentalne to "Proces" (1990), "Powstanie Warszawskie 1944" (1994). Seriale fabularne - "Prawo miasta" (również produkcja), "Fala zbrodni", "Magda M". Jest reżyserem docusopu o policji p.t. "Prawdziwe psy". Jako reżyser teatralny  pracował m.in. w Teatrze Współczesnym w Warszawie - "Koniec początku" - oraz w Teatrze Łuny w Moskwie - "W obłokach miłości".

Za swoje dokonania był wielokrotnie nagradzany m.in.:

• Golden Camera (Grand Prix  Graz 1987)
  • Srebrna Sestercja (Nyon 1992)
  • Nagroda Główna (festiwal "Człowiek w zagrożeniu")
  • I nagroda "Młode kino polskie"

Jest członkiem SFP oraz Polskiej Akademii Filmowej.